7 دلیل برای سفر به جنگل الیمستان 1397/10/09
جنگل الیمستان یا جنگل سیال خیال

جنگلی خاص و مرموز با آب و هوای متغییر

حالا هفت دلیلی که باید این جنگل را حتما ببینید :

1.این جنگل دارای مسیر پاکوب شده ای زیبا با علامتهای رنگارنگی در طول مسیر سکو بندی شده جنگلی رنگ و بوی اعتماد و آرامش رو به شما می بخشد.

2.این جنگل،جنگلی چهار فصل میباشد و در هر فصل جذابیت های مخصوص به خودش را دارد طوریکه فصل به فصل رنگ و بوی جنگل بطور کامل عوض میشود و باید در هر فصل از این چنگل بازدید کرد.

3.الیمستان نامهایی مانند طلای سبز و جنگل سیال خیال نیز دارد علت نامگذاری این عنواین در فصول مختلف بدلیل دو ماه اردیبهشت و آذر ماه میباشد که در این دو ماه جنگل سبز ترین و زرد ترین رنگها را به خود میگیرد.

4. شاید برایتان دیدن گیاه الیما جالب باشد، این گیاه در سبزترین ماه این جنگل شروع به رویش میکند گیاهی شبیه پیازچه و والک که محلی های این مکان زیبا از این گیاه آش الیما و الی پلو درست میکنند.

5.جنگل الیمستان در بلندترین ارتفاعات دماوند و در ارتفاع 2530 متری از سطح دریا میباشد و جنگلی کهن با قدمتی 650 ساله میباشد و این نکته باعث متمایز شدن این جنگل میشود.

6.این جنگل دارای سه دشت وسیع میباشد که در فصل پاییز در هر دشت زیبایی های متفاوتی میبینید گاهی مه و ابر گاهی تگرگ های ریز و خشک و گاهی آفتاب زیبا و هر لحظه آب و هوا متفاوتی رو میبینید

بعد از 45 د قیقه جنگل نوردی نرم و پیوسته از دشت سوم به قله در ارتفاع 2530 متری میرسید و مقبره امامزاده قاسم رو میبینید و دو حفره به عمق 10 متر که به رد پای رستم معروفن را میبیند که دلیل ایجاد شدن این دو حفره برخورد شهاب سنگ میباشد و دیدن آن خالی از لطف نیست و بسیار جذاب است.

7.دیدن اسب های وحشی و گراز و روباه از جذابیت های این جنگل در دشت اول میباشد.

در آخر توصیه میکنم حتما و حتما از این جنگل سیال بازدید کنید و خارق العاده ترین زمان برای دیدن این جنگل زمانیست که برف شدیدی روی شاخ و برگ درختان نشسته و آفتاب شدیدی باعث آب شدن برفها شده در این زمان که در فصل زمستان اتفاق می افتد در داخل جنگل باران میبارد ،بارانی از جنس آب شدن برف ها و در دشت ها شاهد آفتابی زیبا و سوزان هستید.

 

نویسنده : حسین زرشام فر

مشاهدات و درک من از جنگل الیمستان

حالا برای سفر به این جنگل زیبا اینجا کیلیک کنید : جنگل الیمستان

logo-samandehi